- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (431)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (278)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
Jeszcze raz w Teatrze Kamila Maćkowiaka
Dziś wieczorem byliśmy na spektaklu „Cudowna terapia”.
Z pozoru żywiołowa satyra na małżeństwa, które uciekają się do terapii, aby uratować swój związek, jest lustrem do analizy własnego życia…
Kamil Maćkowiak i aktorzy pracujący w jego teatrze są na najwyższym poziomie warsztatowym, a cały spektakl ogląda się z prawdziwą przyjemnością.
Śmiejąc się patrząc na skłóconych ze sobą małżonków - często śmiejemy się z siebie samych.
Opis spektaklu:
Joanna (Paulina Chruściel) i Wiktor (Kamil Maćkowiak) są małżeństwem od kilkunastu lat. Mają dwójkę dzieci, prowadzą ustabilizowane i… dość przewidywalne życie. Są typowymi przedstawicielami klasy średniej, nie mają problemów finansowych, a dla postronnego obserwatora ich życie mogłoby wydawać się sielanką. Niestety – jak to w przypadku małżeństw z wieloletnim stażem bywa – zgrany zespół stanowią już tylko podczas kłótni. Niegdyś bardzo w sobie zakochani, dziś czują się emocjonalnie wypaleni i sfrustrowani. Zgodni są co do jednego: winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Zmęczeni nieudanymi próbami wychodzenia z kryzysu, w końcu trafiają na terapię. Cudowną terapię. Błyskotliwa przewrotność sztuki w myśl zasady „lekarzu lecz się sam” pokazuje, że życie osobiste terapeuty (Mariusz Słupiński) jest jednak równie splątane jak życie jego pacjentów… Jak potoczą się próby uratowania związku Joanny i Wiktora przez niestabilnego emocjonalnie lekarza, który sam właśnie stanął na życiowym zakręcie? Sztuka w mistrzowski i bardzo atrakcyjny sposób dotyka uniwersalnych problemów, z którymi każdy z nas mierzy się na co dzień w swoim prywatnym życiu. Struktura spektaklu opiera się na błyskotliwych dialogach i nieoczywistych emocjonalnych woltach, które poprzez śmiech i komedię dają widzom szansę zarówno na refleksję nad własnym życiem osobistym, jak i na emocjonalne katharsis.
Autor: Daniel Glattauer
Tytuł oryginalny: „Die Wunderübung”
Reżyseria: Waldemar Zawodziński