- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (439)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (286)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
Tate Modern
Od rana w Londynie słonecznie, ale zimno. Nie zrażamy się drobiazgami i udajemy się do Tate Modern.
Umieszczone na zewnątrz budynku zadziwiają nas wielkie banery, napisy i ogłoszenia: A jeżeli Tate Modern byłoby Muzeum Tańca?
Wchodzimy do środka i podziwiamy nie tylko galerię, ale również to, co odbywa się właśnie w wielkim holu muzeum. O tym poniżej.
Tate Modern – to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej mieści się na południowym brzegu Tamizy w Southwark, w bezpośrednim sąsiedztwie Globe Theatre i Millenium Bridge. Most Milenium Bridge jest przeznaczony wyłącznie dla pieszych, wisi on nad rzeką Tamizą łącząc dzielnicę Bankside z dzielnicą City of London.
Obecny, postindustrialny budynek galerii stanowił niegdyś główną halę elektrowni Bankside Power Station. Od początku istnienia, od 2000, Tate Modern jest uważane za jedno z ciekawszych muzeów na świecie prezentujących sztukę nowoczesną, obok Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku.
Ekspozycje stałe prezentowane są na kondygnacjach III i V. Kondygnacja IV gości duże wystawy czasowe, natomiast mniejsza powierzchnia wystawowa na kondygnacji II mieści prace artystów współczesnych. Hala Turbin (kondygnacja I), w której znajdowały się niegdyś generatory prądu, ma wysokość siedmiopiętrowego budynku i powierzchnię 3400 metrów kwadratowych.
No właśnie, to tutaj w Hali Turbin zobaczyliśmy realizację dwudniowego (tylko!) projektu: Gdyby Tate Modern było Muzeum Tańca? (If Tate Modern was Musée de la Danse?)
„Projekt zaproponował przekształcenie muzeum sztuki poprzez pryzmat tańca. We współpracy z tancerzem i choreografem Borisem Charmatzem, około 90 tancerzy i choreografów przejęło przestrzeń galerii i słynnej Hali Turbin”.
Każdy mógł wziąć udział w dyskusji na temat tego, czym mogłoby by być muzeum tańca i przyłączyć się jako tancerz na parkiecie Hali Turbin.
Wejście do muzeum jest bezpłatne! Zainteresowanie ogromne!
Czy mogłoby to wydarzyć się u nas?