- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (439)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (286)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
Muzeum Historii Naturalnej i okolice Central Parku
Deszczowy dzień wykorzystujemy na jazdę metrem linii 7 na powierzchni Queens oraz na wizytę w museum.
Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej (The American Museum of Natural History) – położone jest na Manhattanie przy 79 ulicy i alei Central Park West.
Jest jednym z najbardziej znanych muzeów historii naturalnej na świecie. Zostało założone w 1869. Obejmuje teren o powierzchni 81 tys. m². Jego zbiory liczą 32 mln eksponatów, na które składają się gatunki organizmów oraz artefakty, dwa nowoczesne laboratoria molekularne oraz jedna z największych na półkuli zachodniej bibliotek o historii naturalnej. Muzeum pełni ważną funkcję edukacyjną. Jest odwiedzane corocznie przez prawie 5 mln zwiedzających w tym wielu nauczycieli z uczniami oraz zwykłych obywateli i turystów z całego świata.
Mimo imponujących rozmiarów i ogromnie ważnej roli, jaką odgrywa, muzeum nie przypadło nam do gustu, bo te biedne zwierzęta musiały najpierw zostać zabite, aby można oglądać je wypchane i ustawione w gablotach.
Wolelibyśmy, z dwojga złego, oglądać te eksponaty na żywo w zoo!
Budynek Dakota jest położony na północno-zachodnim rogu 72nd Street i alei Central Park West na Manhattanie. Budynek jest znany jako miejsce zamieszkania byłego Beatelsa Johna Lennona, w latach 1973/80, jak również jako miejsce jego zabójstwa. Dakota jest uważana za jeden z najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych budynków mieszkalnych Manhattanu, a mieszkania sprzedają się na ogół pomiędzy 4 i 30 milionami dolarów.
Prawdopodobnie został nazywany "Dakota", bo był „tak daleko na zachód i tak daleko na północ", a właścicielowi podobały się nazwy nowych krajów i terytoriów zachodnich. Wysoko nad wejściem 72nd Street czuwa postać Indianina Dakoty.