- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (439)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (286)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
Filmy, filmy, filmy...
Czas rozpocząć ucztę festiwalową – oglądanie objętych programem filmów.
Nie zamierzam pisać recenzji, ale jeżeli któryś z filmów zrobi „piorunujące wrażenie”, z przyjemnością podzielę się z Wami tym przeżyciem.
Ińsko to nazwa miasteczka i jeziora. Ińskie Lato Filmowe odbywa się tu - dosłownie nad jeziorem. Centrum tego wydarzenia stanowi kino "Morena", które pamięta wszystkie edycje tego festiwalu zachowując do dzisiaj swój urok dawnych czasów. Zarówno w pozytywnym jak i mniej pozytywnym znaczeniu tego słowa.
W gminie o kilku tysiącach mieszkańców, w latach PRL-u, funkcjonowało kino i do dzisiaj pełni ważną rolę jako część domu kultury służącego w tym mini regionie.
To miejsce sprawiło, że znaleźli się zapaleńcy, którzy postanowili, wiele lat temu, sprowadzić nad jezioro - tzw. szeroki świat. I udało się!
Od dzisiaj, przez kilka dni, my będziemy uczestniczyć w tym święcie kina.
Ale najpierw:
„IŃSKIE LATO FILMOWE to jedna z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce, propagująca filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Dużo miejsca zajmują obrazy komentujące w odważny sposób zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Festiwal promuje również kino młodych twórców.
Pierwsza edycja festiwalu miała profil komediowy. Rok później impreza rozbudowana została o seanse studyjne. Podczas pierwszych edycji można było oglądać filmy Viscontiego, Saury, Bergmana, Jancso, Angelopoulosa, Bunuela, Zafranovića i innych czołowych europejskich wizjonerów kina.
Stałe miejsce w programie Ińskiego Lata Filmowego od lat zajmują pokazy najnowszych filmów polskich połączone ze spotkaniami z twórcami. Gośćmi uroczego Ińska byli m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Kawalerowicz, Piotr Szulkin, Jan Jakub Kolski, Jan Kidawa-Błoński, Grzegorz Królikiewicz, Robert Gliński, Maciej Drygas, Jerzy Hoffman, Krzysztof Zanussi…
Obecnie imprezę organizują: Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe oraz Urząd Gminy i Miasta w Ińsku.”
Ińsko to nazwa miasteczka i jeziora. Ińskie Lato Filmowe odbywa się tu - dosłownie nad jeziorem. Centrum tego wydarzenia stanowi kino "Morena", które pamięta wszystkie edycje tego festiwalu zachowując dzisiaj swój urok dawnych czasów. Zarówno w pozytywnym jak i mniej pozytywnym znaczeniu tego słowa.
W gminie o kilku tysiącach mieszkańców, w latach PRL-u, funkcjonowało kino! To miejsce sprawiło, że znaleźli się zapaleńcy, którzy postanowili, wiele lat temu, sprowadzić nad jezioro - tzw. szeroki świat. I udało się!
Od dzisiaj, przez kilka dni, my będziemy uczestniczyć w tym święcie kina.