- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (431)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (278)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
O człowieku i świecie w tańcu i songach teatralnych
Drugi dzień wiosny nie rozpieszczał nas nadmiarem ciepła. Mimo słonecznego dnia zimowe powietrze nie zachęcało do długich spacerów.
A my mieliśmy w programie niezwykłe spotkanie na styku teatru, muzyki i tańca butoh*.
Wszystko to zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury odbywało się w parku, w przestrzeni rzeki Łyny, Wagonu 1945** i zajezdni trolejbusowej.
Aktorka Joanna Sarnecka zaprezentowała – plenerowy performance łączący taniec butoh w kontekście sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
„LifeLocation to dialog z przestrzenią, mchami, wodą bagienną, które – jako świadkowie – podtrzymują pamięć o ludziach w drodze. To ich głos. I hołd dla tych, którzy stali się częścią lasu.”
*Butoh - taniec mroku, ciemności – zbiorcza nazwa określająca różne rodzaje aktywności i technik tańca (…). Butoh zawiera elementy tradycyjnego teatru japońskiego (…). Ciało i twarz są malowane białą farbą, aby stworzyć wygląd podobny do ducha i usunąć wszelkie cechy indywidualne u tancerza. (…). Butoh traktuje ciało – nieustannie balansujące na krawędzi życia i śmierci – jako narzędzie do wyrażania poprzez ruch swojego poczucia egzystencji.(…)
**„Wagon 1945” to projekt realizowany od dwóch lat przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Opowiada o powojennych ruchach ludności na Warmii i Mazurach. Najistotniejszą częścią projektu jest osadzony na historycznym torowisku odrestaurowany wagon, jakimi tuż po wojnie transportowani byli przesiedleńcy.
Zdjęcia wyjaśniają kontekst spektaklu.